Výroční valná hromada za rok 2019

05.01.2020

V pátek 4. ledna 2020 se konala výroční valná hromada za rok 2019, které se zúčastnilo 33 našich členů a několik hostů, jmenovitě Karel Tomek - za výkonný výbor okresního sdružení,  PhDr. Mgr. Jaromír Pospíchal - za město Žďár nad Sázavou v oblasti krizového řízení a David Partl, DiS. - velitel JSDH Žďár nad Sázavou Zámek.

Společně jsme v tichosti vzpomněli na naše zemřelé bratry a sestry, vyslechli jsme zprávu starosty sboru, velitele sboru a velitele jednotky za rok 2019 a prodiskutovali různá témata. Posledním bodem naší schůze byla volba nových funkcionářů sboru pro volební období 2020-2025. Na poslední výborové schůzi roku 2019 bylo odhlasováno, že od nového funkčního období se výbor sboru bude skládat ze sedmi lidí, nikoliv devíti, jak tomu bylo pro volební období 2015-2020. Nejvíce hlasů obdržel stávající starosta sboru Petr Michal (26), následovaný Dominikem Blažíčkem (25), Lucií Michalovou (22), Tomášem Kalábem (17), Lubošem Blažíčkem (17), Jaroslavem Kulhánkem (16) a Františkem Kostelencem (13). Jelikož všichni nejvýše zvolení souhlasili s funkcí ve výboru, zahájili první výborovou schůzi, kde ze svých řad volili starostu sboru, náměstka starosty sboru, velitele sboru, zástupce velitele sboru, jednatele, hospodáře a strojníka sboru. První pod čarou s 12 hlasy skončila Jana Blažíčková, která byla zvolena jako revizorka účtu. V její práci jí bude pomáhat Veronika Kalábová (11 hlasů) a Jaroslav Prchal st. (11 hlasů).

Nově zvolený výbor po velmi krátkém jednání uveřejnil obsazení funkcí. Staronovým starostou se stal Petr Michal, jemuž i nadále bude dělat náměstka Jaroslav Kulhánek. Nic se nezměnilo ani na funkci velitele sboru, kterou i nadále bude vykonávat Tomáš Kaláb, jeho novým zástupcem bude Dominik Blažíček. Jednatelkou sboru zůstává Lucie Michalová. Novým hospodářem sboru se stal František Kostelenec a strojníkem SDH Veselíčko bude Luboš Blažíček. Výboru, kterému skončilo funkční období, děkujeme za odvedenou práci pro sbor a zásahovou jednotku a nově zvolenému výboru přejeme hodně vytrvalosti a optimismu ve vykonávání práce, kterou předešlé výbory započaly, a v udržení dobrého jména sboru.

Sumarizace funkcionářů pro volební období 2020-2025:

Výbor SDH Veselíčko:

Starosta sboru - Petr Michal