Výroční zpráva za rok 2016

ZPRÁVA STAROSTY SBORU

Vážené sestry, vážení bratři, milý vzácní hosté..dovolte mi Vás přivítat na výroční schůzi našeho sboru za rok 2016.

Přivítejme prosím naše hosty :

paní Radku Remarovou

- komunitní koordinátorku města Žďár nad Sázavou

bratra Karla Tomka

- za město Žďár nad Sázavou v oblasti požární techniky

a člověka a kamaráda, který nám velmi pomáhá Lukáše Kostelence.

Program našeho jednání:

1/ zahájení

2/ zpráva starosty SDH

3/ zpráva velitele SDH

4/ zpráva hospodáře SDH

5/ volba delegáta na shromáždění představitelů sboru 19.3.2017 Nové Město na Moravě

6/ promítání fotografií

7/ diskuze a návrhy na činnosti v roce 2017

8/ závěr

Nyní Vás seznámím se zprávou o činnosti sboru dobrovolných hasičů Veselíčko za rok 2016.

• Minulá výroční valná hromada se konala 16. ledna 2016 za účasti 32 členů a 8 hostů.
  • V průběhu roku 2016 proběhlo 5 výborových schůzí.
  • 29. ledna se konala v Jámách valná hromada okrsku Žďár nad Sázavou. Účastnil se Petr Michal a Jaroslav Kulhánek.
  • 13. února byl uspořádán pro naše malé příznivce dětský karneval v místním hostinci. Na děti čekalo spoustu her a soutěží. Tančili v plném sále. V závěru byla již pověstná bohatá tombola.
  • 20. března se v Novém Městě na Moravě uskutečnilo shromáždění delegátů SDH. Účastnil se Petr Michal.
  • 26. března jsme poprvé v naši hasičské zbrojnici pekli velikonoční perníčky a vyráběli různé velikonoční dekorace. Akce byla vydařená.
  • 29. března byla na výborové schůzi přijata všemi hlasy nová členka Jana Blažíčková.
  • 30. dubna již tradičně u Horního rybníka vzplála čarodějnice. Pro všechny bylo nachystáno občerstvení, pro děti různé hry a soutěže.
  • 1. května jsme společnými silami na hřišti vlastnoručně ozdobili a postavili májku. Stavění bylo napínavé až do poslední chvíle, ale vše jsme dobře zvládli.
  • V průběhu měsíce května proběhla brigáda na sběr kamení. Touto brigádou jsme si vydělali 5 576,-Kč.
  • Od 6. května jsme se začali scházet na hřišti u Posezení pod Lípou. Toto posezení se konalo potom každý pátek dle počasí.
  • 5. června proběhlo na hřišti slavnostní kácení máje s živou hudbou v podání Aleše Havla ze Svratouchu. Během odpoledne děti soutěžili v kopu na bránu, přetahování lanem,..během akce bylo možno zakoupit si losy do originální tomboly, kde první výhra byla májka, jako topení na celý rok.
  • 8. června se uskutečnila v hasičárně členská schůze z důvodu organizace družstva žen a plánování pracovních aktivit. Zúčastnilo se 24 členů sboru.
  • 25. června se konala na hřišti pouťová zábava tentokrát se skupinou TANDEM. Zábavě předcházela příprava pódia, úklid hřiště, chystání břízek a tak dále.
  • 1. července jsme uspořádali jak pro děti tak dospělé diskotéku. Akce se konala na místním hřišti.
  • 5. července měli bratři ze Škrdlovic výročí založení sboru 130. let. Náš sbor se oslav účastnil v počtu 8 hasičů.
  • 30. července se poprvé uskutečnila soutěž o Nejtvrdšího hasiče Veselíčka. Šlo o náročný závod v hasičském víceboji. Celkem bylo 7 disciplín: roztažení hadic, překonání bariéry, 30 úderů 8mi kilovým kladivem na hemmerboxu, přemístění barelů s vodou, smotání hadice, převalování a odtažení 100 kg pneumatiky. Celkem soutěžilo 19 mužů a 4 ženy.
  • 31. července jsme se vydali s naší koňkou do Jam. V Jámách to vypadalo na krásný slunný den, ale letní idylu přerušila bouřka, kroupy a silný déšť. Po bouřce vypadalo hřiště spíše jako jezero. Soutěž i přes to pokračovala dále a Veselíčko vybojovalo 2. místo.
  • 13. srpna jsme uspořádali již 2.ročník turnaje v ping pongu. Dohromady soutěžilo ve čtyřech kategoriích 30 hráčů. Boje o první příčky se protáhli až do večerních hodin. Každý hráč byl odměněn párkem a limonádou. Akce se vydařila.
  • 27. srpna jsme začali u hasičárny budovat chodník.
  • 28. srpna byl uspořádán tradiční dětský den. Tentokrát jsme se inspirovali letní olympiádou v Riu de Janieru. Po hřišti a jeho okolí běhali olympionici a sportovali na 8 stanovištích.
  • 30. srpna oslavil bratr Otakar Ondráček své 75. narozeniny. Ještě jednou moc gratulujeme a děkujeme co vše pro sbor vykonal.
  • A u Ondráčků oslavovali i v září, kdy 13. oslavila sestra Jana Ondráčková 70. narozeniny. Moc gratulujeme a děkujeme za vykonanou práci pro sbor.
  • 18. září jsme zajišťovali občerstvení při volejbalovém turnaji pořádaným osadním výborem.
  • 30. září se konala výroční valná hromada zámeckých hasičů ze Žďáru ku příležitosti 130. let založení sboru. Účastnil se Petr Michal, Jaroslav Kulhánek a Tomáš Kaláb.
  • 16. října jsme uskutečnili podzimní drakiádu. Počasí nám moc nepřálo, ale nevzdávali jsme to a přece jen pár dráčků po obloze létalo. Za rybníkem si účastníci opekli špekáčky a rozdali se malé ceny.
  • 22. října se odpoledne konalo u hasičárny opékání prasete. Akce byla poděkování pro hosty jako ukončení pátečních posezení.
  • 22. října byl proveden zimní úklid hasičárny a zazimování hasičské techniky.
  • 29. října jsme zajišťovali občerstvení při výlovu Horního rybníka.
  • 13. listopadu se konal 2. ročník turnaje v člověče nezlob se. Celkem se přihlásilo 23 hráčů. Na každého čekala na konci malá odměna.

Takže tímto malým shrnutím, co jsme společně zvládli udělat, bych chtěl všem zúčastněným poděkovat.

Zvláště děkuji soutěžním družstvům, co nás reprezentovali..MUŽŮM za jejich neohrožené obhájení 1. místa v okrskové soutěži a poté za reprezentaci v okresní soutěži v Měříně.. ŽENÁM za to, že se dali jako družstvo dohromady, poctivě trénovali a mají zájem o hasičinu.

Také děkuji našemu osadnímu výboru za finanční podporu námi pořádaných akcí.

Současně Vám všem přeji krásné Vánoce, mnoho zdraví, štěstí a úspěchů v novém roce.

Také přijměte pozvání na vánoční posezení u svařáku v hasičárně v sobotu 17. prosince od 15.00 hodin. Bude nachystáno vánoční tvoření pro všechny.

ZPRÁVA VELITELE

Na úvod bych chtěl vyzvednout skutečnost, že se nám podařilo poprvé za dobu existence sboru, sestavit ženské družstvo, díky.

Od května jsme začali s přípravou na okrskovou soutěž, která se uskutečnila 4. června v Ostrově nad Oslavou. Družstvo žen ve složení: Markéta Kostelencová, Lucie Michalová, Veronika Kalábová, Michaela Stejskalová, Hana Stejskalová, Jana Prchalová, Jana Blažíčková, Denisa Mitrengová, Irena Dvořáková se umístilo na 4. místě. Družstvo mužů ve složení Tomáš Kaláb, David Ondráček, Jan Miroš, Matěj Blažíček, Tomáš Rubín, Lukáš Rubín, Patrik Prchal, Dominik Blažíček, Tomáš Prchal obhájilo 1. místo. Všem děkuji.

Dále 11. června proběhla okresní soutěž v Měříně, kde muži obsadili 6 místo. Díky.

10. září jsme se zúčastnili již tradiční soutěže Memoriál Jana Dřínka a o putovní pohár čestného velitele sboru Karla Herolda v disciplíně požární útok, kde jsme skončili na 12. místě. Soutěž se konala u zimního stadionu ve Žďáře nad Sázavou.

Dne 14. října se náš sbor zúčastnil okrskového námětového cvičení v Jámách. Cílem byla dálková doprava vody. Účastnilo se 8 hasičských sborů a zasahovalo celkem 43 hasičů. Délka dopravního vedení byla 1200 metrů a převýšení 82 metrů. Voda byla dopravena na místo určení v čase 7 minut. Cvičení bylo vyhodnoceno jako úspěšné.

Muži se dále zúčastnili taktického cvičení na Zelené Hoře. Pořádané hasiči Žďár nad Sázavou zámek - je to program na ochranu památek a uměleckých děl. Cvičení proběhlo 4. listopadu od 16 hodin. Toto cvičení proběhlo úspěšně.

Dále se Dominik Blažíček zúčastnil:

Krajské kolo TFA Liga Vysočiny 2016

Celkové umístění v kategorii A - 6. místo

Absolvované závody - 6/8 - Vladislav 9. místo, Jihlava 12. místo, Borač 7. místo, NMNM 5. místo, Rokytnice na Rokytnou 9. místo, Kynice 8. místo